Typowe awarie na drodze

Awarie samochodu przytrafiają się każdemu kierowcy. Jednym częściej, innym rzadziej. Istnieje kilka najpopularniejszych awarii, przez które nie możemy kontynuować podróży. Możemy sami próbować coś na nie poradzić albo od razu zadzwonić po pomoc drogową. Czasami ta druga opcja jest znacznie lepsza, nawet jeśli potrafimy samemu sobie poradzić.

Najczęstsze awarie samochodu
Co najczęściej psuje się w samochodzie? Po pierwsze opony. Z przebitym kołem nie możemy jechać dalej i wymaga ono wymiany. Do tego jest zaś potrzebny profesjonalny sprzęt oraz odpowiednie oświetlenie. Nie zawsze damy sobie radę samemu, ale nie jest to poważna awaria i można ją szybko usunąć, jeśli tylko znamy się na rzeczy. Kolejna często spotykana awaria to po prostu brak paliwa. Zapominamy zatankować samochód i nagle staje w miejscu. Ktoś musi nam dowieźć paliwo lub musimy udać się na samemu na spacer do najbliższej stacji paliw. Na trasie może również spalić się żarówka. Nie jest to awaria, przez którą zostaniemy zmuszeni do postoju na poboczu, ale zwłaszcza po zmroku taka jazda jest mało bezpieczna i karana mandatem. W zimie częstą awarią jest również rozładowanie akumulatora. Czasami nie możemy rano ruszyć spod domu a spieszy nam się do pracy. Możemy zadzwonić po znajomego, albo jak w większości tych przypadków, wezwać pomoc drogową.

Wezwanie pomocy drogowej to najlepsze wyjście
Może nam się wydawać, że sami też sobie damy radę. Usprawnimy samochód i znów wrócimy na drogę. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Pomoc drogowa nie dość, że zrobi to szybko, to jeszcze w pełni profesjonalnie. Nie ma co ryzykować jeśli nie znamy się na rzeczy. Zwłaszcza wymiana koła jest sytuacją, która wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi czy oświetlenia. Nie zawsze umiemy sobie z nią poradzić, a czasami nawet nie ma co próbować. Zwłaszcza kiedy zależy nam na czasie, pomoc profesjonalisty się przyda. Pomoc drogowa świadczy wiele usług, które będą dla nas pomocne. W dodatku wiele firm działa 24 godziny na dobę, więc pomogą nam również w nocy, na zwykłej drodze czy autostradzie, wszędzie gdzie będziemy ich potrzebować.
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Pomoc Drogowa Radzi: Błędy w montażu fotelika

Pomoc Drogowa Radzi: Błędy w montażu fotelika

Na to, czy dziecko w trakcie podróży samochodem będzie bezpieczne, składa...

Co musisz wiedzieć, kiedy decydujesz się holować drugi pojazd?

Co musisz wiedzieć, kiedy decydujesz się...

Holowanie pojazdu to zachowanie, które ma miejsce wówczas, gdy jeden pojazd...

Pomoc drogowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Pomoc drogowa – kiedy warto z niej skorzystać?

Pomoc drogowa to usługa świadczona w przypadku awarii, kolizji lub innych...

Rozruch auta w zimie przez pomoc drogową

Rozruch auta w zimie przez pomoc drogową

Nadchodzi zima, a wraz z nią problemy z samochodem. Zamarzające szyby,...

Zadania i obowiązki firmy świadczącej pomoc drogową.

Zadania i obowiązki firmy świadczącej pomoc...

Zadania i obowiązki firmy świadczącej pomoc drogową nie można...

Dowóz paliwa na trasie

Dowóz paliwa na trasie

Nie masz czasu zatankować albo akurat w pobliżu nie ma żadnej stacji...