Pomoc drogowa na drodze ekspresowej

Jedziesz drogą ekspresową i nagle samochód zaczyna się psuć. Zjeżdżasz na pobocze i nie wiesz co masz zrobić. Wiesz, że holowanie na drodze ekspresowej nie jest dozwolone, więc nie możesz po prostu poprosić kogoś o pomoc. Przyczyna awarii czasami jest poważna i nie możesz też kontynuować podróży. No i co wtedy? Nie panikuj. Najlepsze rozwiązanie to wezwanie pomocy drogowej.

Szybka reakcja pomocy drogowej
Tak naprawdę numer firmy zajmującej się profesjonalną pomocą drogową powinniśmy mieć zawsze pod ręką, bo nie wiadomo kiedy będzie przydatny. Najlepiej wpisać go do telefonu albo zapisać gdzieś na kartce i umieścić w schowku. W razie awarii na drodze będziemy wiedzieli do kogo zadzwonić. O ile na zwykłej drodze możemy próbować jeszcze uruchomić samochód i próbować go odholować przy pomocy kogoś z rodziny albo znajomego, o tyle na drodze ekspresowej nie mamy takiej możliwości. Pojazd należy odstawić możliwie najbliżej pobocza i czekać na przyjazd pomocy drogowej. Weźmie ona auto na lawetę i przewiezie w ustalone miejsce. Czasami firmy zajmujące się holowaniem również naprawią samochody. W innym przypadku należy odwieźć auto do mechanika.

Jak się zachować zanim przyjedzie pomoc?
Tak samo jak w przypadku autostrady, podczas awarii samochodu albo stłuczki na drodze ekspresowej należy samochód umieścić możliwie blisko prawej strony jezdni, włączyć światła awaryjne i ustawić za nim trójkąt ostrzegawczy. Kierowcy w ten sposób zostaną zaalarmowani, że w tym miejscu coś się wydarzyło i należy zachować ostrożność. W przypadku kiedy kolizja była poważna i ruch na drodze ekspresowej jest utrudniony, trzeba także wezwać policję i ewentualnie pogotowie, jeśli ktoś w niej ucierpiał. Następnie unieruchomiony samochód trzeba będzie odholować z miejsca zdarzenia i pomoc drogowa również się tutaj przyda. To dlatego wybór odpowiedniej firmy zanim cokolwiek nam się przytrafi jest tak ważny i należy rozglądnąć się za profesjonalną pomocą drogową zanim będzie za późno.Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Pomoc drogowa - zwrot z OC sprawcy w razie wypadku

Pomoc drogowa - zwrot z OC sprawcy w razie wypadku

Stłuczki lub kolizje mogą wywołać poważne uszkodzenia pojazdu...

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Jeżdżąc samochodem trudno uchronić się przed różnego rodzaju awariami,...

Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Nie znając firmy zajmującej się pomocą drogową, możemy obawiać się...

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika pomocy drogowej?

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika...

Praca w branży pomocy drogowej jest jednym z zawodów, które wymagają...

Kiedy i jak wezwać pomoc drogową?

Kiedy i jak wezwać pomoc drogową?

Prowadzenie pojazdu związane jest z ryzykiem pojawienia się różnego...

Pomoc drogowa - Problemy z autem w zimie

Pomoc drogowa - Problemy z autem w zimie

Zima jest porą roku, kiedy niskie temperatury nie tylko nam dają się we...