Pomoc drogowa na drodze ekspresowej

Jedziesz drogą ekspresową i nagle samochód zaczyna się psuć. Zjeżdżasz na pobocze i nie wiesz co masz zrobić. Wiesz, że holowanie na drodze ekspresowej nie jest dozwolone, więc nie możesz po prostu poprosić kogoś o pomoc. Przyczyna awarii czasami jest poważna i nie możesz też kontynuować podróży. No i co wtedy? Nie panikuj. Najlepsze rozwiązanie to wezwanie pomocy drogowej.

Szybka reakcja pomocy drogowej
Tak naprawdę numer firmy zajmującej się profesjonalną pomocą drogową powinniśmy mieć zawsze pod ręką, bo nie wiadomo kiedy będzie przydatny. Najlepiej wpisać go do telefonu albo zapisać gdzieś na kartce i umieścić w schowku. W razie awarii na drodze będziemy wiedzieli do kogo zadzwonić. O ile na zwykłej drodze możemy próbować jeszcze uruchomić samochód i próbować go odholować przy pomocy kogoś z rodziny albo znajomego, o tyle na drodze ekspresowej nie mamy takiej możliwości. Pojazd należy odstawić możliwie najbliżej pobocza i czekać na przyjazd pomocy drogowej. Weźmie ona auto na lawetę i przewiezie w ustalone miejsce. Czasami firmy zajmujące się holowaniem również naprawią samochody. W innym przypadku należy odwieźć auto do mechanika.

Jak się zachować zanim przyjedzie pomoc?
Tak samo jak w przypadku autostrady, podczas awarii samochodu albo stłuczki na drodze ekspresowej należy samochód umieścić możliwie blisko prawej strony jezdni, włączyć światła awaryjne i ustawić za nim trójkąt ostrzegawczy. Kierowcy w ten sposób zostaną zaalarmowani, że w tym miejscu coś się wydarzyło i należy zachować ostrożność. W przypadku kiedy kolizja była poważna i ruch na drodze ekspresowej jest utrudniony, trzeba także wezwać policję i ewentualnie pogotowie, jeśli ktoś w niej ucierpiał. Następnie unieruchomiony samochód trzeba będzie odholować z miejsca zdarzenia i pomoc drogowa również się tutaj przyda. To dlatego wybór odpowiedniej firmy zanim cokolwiek nam się przytrafi jest tak ważny i należy rozglądnąć się za profesjonalną pomocą drogową zanim będzie za późno.Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien się cechować?

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien...

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to niełatwe zadanie dla wielu...

Co zrobić, gdy złapiesz gumę na autostradzie?

Co zrobić, gdy złapiesz gumę na autostradzie?

Poruszanie się pojazdem po autostradzie jest szybkim i wygodnym...

Typowe awarie na drodze

Typowe awarie na drodze

Awarie samochodu przytrafiają się każdemu kierowcy. Jednym częściej,...

Pomoc Drogowa Radzi: Foteliki dla dużych dzieci

Pomoc Drogowa Radzi: Foteliki dla dużych dzieci

Wiele dzieci rozwija się znacznie szybciej niż wskazują statystyki, a...

Czy pomoc drogowa zajmuje się też problemami z kluczykami lub zamknięciem auta?

Czy pomoc drogowa zajmuje się też problemami...

Czy pomoc drogowa zajmuje się też problemami z kluczykami lub zamknięciem...

Czym różni się pomoc drogowa od lawetowania?

Czym różni się pomoc drogowa od lawetowania?

Pomoc drogowa i lawetowanie to dwa różne rodzaje usług związanych z...