Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po autoholowanie?

Samochody psują się bez względu na markę, rocznik czy wyposażenie. W najmniej oczekiwanym momencie i, najczęściej, z dala od naszego miejsca zamieszkania. Kierowcy dzielą się na dwie grupy. W sytuacji, kiedy są zmuszeni przerwać podróż, jedni dzwonią po pomoc drogową, a drudzy wzywają na ratunek firmę oferującą usługi autoholowania. A rzeczywistość jest taka, że mimo iż obie jednostki działają na podobnym polu, nie wszystkie świadczą dokładnie te same usługi. Jak wybrać najlepszą pomoc? Czym kierować się, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa? Przed wykonaniem telefonu do odpowiednich służb, ustal jaka jest przyczyna Twojego postoju. Wówczas będziesz wiedział, do kogo zwrócić się po wsparcie.

Pomoc drogowa ma szerszy zakres usług niż autoholowanie. W ekipach tych jednostek pracują świetnie wykwalifikowani mechanicy, którzy zawsze mają przy sobie odpowiedni zestaw narzędzi. Pomoc drogowa pomoże Ci z drobnymi awariami, które da się naprawić (lub próbować naprawiać) na miejscu. Jeśli jednak specjalista uzna, że nie poradzi sobie z usterką, pomoże Ci znaleźć najbliższy warsztat i profesjonalnie przetransportuje Twój samochód. Dodatkowymi zadaniami, jakie ma pomoc drogowa to np. dowóz paliwa, zabezpieczanie pojazdów po wypadkach, odkręcanie zabezpieczonych śrub kół, wypompowywanie paliwa ze zbiornika, wyciąganie zakopanych samochodów czy też uruchamianie aut przy pomocy kabli rozruchowych.

Autoholowanie ma zdecydowanie bardziej zawężony obszar działania. Pracownicy firm świadczących te usługi nie podejmują się napraw na miejscu postoju i zajmują się tylko holowaniem pojazdów do warsztatów. Jest to rozwiązanie dla osób, które z jakichś względów nie mogą lub nie chcą od razu naprawiać swojego samochodu. Autoholowanie to też dobry wybór, kiedy kierowca nie chce, aby mechanik "na szybko" zajął się jego samochodem, i który woli poświecić naprawie więcej czasu i uwagi.

Jako że konkurencja na tym ryku jest coraz większa, koszta związane z korzystaniem z usług pomocy drogowej i autoholowania nie są zbyt wysokie. Druga sprawa - wiele z takich firm ma swoje jednostki w wielu miastach w Polsce, dzięki czemu znacznie skraca się czas dojazdu do klienta, co automatycznie obniża koszt usług. Warto też zauważyć, że zbliżony zakres usług pomocy drogowej i autoholowania motywuje właścicieli tych przedsiębiorstw do poszerzania zakresu swoich usług. W branży istnieje bowiem wiele firm, które świadczą jednocześnie usługi mechanika, a także lawety. Wygodne, prawda?

Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Nie znając firmy zajmującej się pomocą drogową, możemy obawiać się...

Pomoc Drogowa Radzi: Błędy w montażu fotelika

Pomoc Drogowa Radzi: Błędy w montażu fotelika

Na to, czy dziecko w trakcie podróży samochodem będzie bezpieczne, składa...

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika pomocy drogowej?

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika...

Praca w branży pomocy drogowej jest jednym z zawodów, które wymagają...

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Jeżdżąc samochodem trudno uchronić się przed różnego rodzaju awariami,...

Jak działa system alarmowy i jak się do niego zwrócić?

Jak działa system alarmowy i jak się do niego...

System alarmowy jest jednym z najważniejszych elementów zabezpieczających...

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien się cechować?

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien...

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to niełatwe zadanie dla wielu...