Kiedy i jak wezwać pomoc drogową?

Prowadzenie pojazdu związane jest z ryzykiem pojawienia się różnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Kiedy powinno się wezwać pomoc i jak to zrobić? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania są bardzo proste. Jeśli tylko coś nie tak dzieje się z naszym samochodem, należy w pierwszej kolejności zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i ocenić, co się właściwie stało. Może się bowiem zdarzyć, że będziemy w stanie samodzielnie rozwiązać problem (np. wymienić przebitą oponę), wtedy można to spokojnie zrobić. Jeśli zaś problem przekracza nasze umiejętności i kompetencje, powinno się wezwać pomoc drogową. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo - nie powinno się więc naprawiać samodzielnie awarii, do których rozwiązania nie posiadamy stosownych kompetencji.

W jakich sytuacjach warto wezwać pomoc drogową?

Pomoc drogową należy wezwać przede wszystkim wtedy, kiedy nie jesteśmy sobie w stanie sami poradzić z danym problemem. Rzecz może nawet dotyczyć przebitej opony, jeśli akurat nie posiadamy w samochodzie zapasowej. Z dużą ilością sytuacji jest sobie zazwyczaj w stanie poradzić sam kierowca, jak choćby brak oleju. Można go kupić w praktycznie każdej stacji paliw. Wśród problemów wymagających pomocy specjalistów możemy przede wszystkim wymienić wszelkie uszkodzenia dotyczące układu elektrycznego, układu hamulcowego czy silnika. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, wezwanie pomocy drogowej powinno się odbyć w każdej sytuacji, w której nie potrafimy poradzić sobie sami.

Jak wezwać pomoc drogową?

Przed wezwaniem pomocy drogowej warto zorientować się, czy nasze ubezpieczenie przypadkiem nie obejmuje takowych usług. Jeśli nie jesteśmy tego pewni, możemy po prostu zadzwonić bezpośrednio do naszego ubezpieczyciela i dopytać o szczegóły. Jeśli okazałoby się, że tak, przez telefon powinniśmy otrzymać wszystkie informacje odnośnie tego, co trzeba zrobić, aby skorzystać z tego bezpłatnego rozwiązania. W innej sytuacji jesteśmy zmuszeni do samodzielnych poszukiwań pomocy drogowej. Najłatwiej i najszybciej to zrobić poprzez wpisanie w wyszukiwarkę hasła "pomoc drogowa" wraz z interesującym nas miastem lub miejscowością. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na możliwie jak najszybszy przyjazd pomocy drogowej. Przykładowo pomocą drogową Rzeszów zajmuje się firma Autostar, świadcząc swoje usługi 24h/7 w tej stolicy Podkarpacia i w okolicznych miejscowościach.

Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Co zrobić, gdy zepsuje Ci się auto na autostradzie?

Co zrobić, gdy zepsuje Ci się auto na...

Awaria samochodu to nic przyjemnego, zwłaszcza gdy zdarza się w najmniej...

Awaria samochodu, jak się zachować?

Awaria samochodu, jak się zachować?

Awaria samochodu może przytrafić się w najmniej odpowiednim momencie...

Pomoc drogowa na drodze ekspresowej

Pomoc drogowa na drodze ekspresowej

Jedziesz drogą ekspresową i nagle samochód zaczyna się psuć. Zjeżdżasz...

Pomoc drogowa - Problemy z autem w zimie

Pomoc drogowa - Problemy z autem w zimie

Zima jest porą roku, kiedy niskie temperatury nie tylko nam dają się we...

Czy warto korzystać z pomocy drogowej?

Czy warto korzystać z pomocy drogowej?

Na pytanie "czy warto skorzystać z pomocy drogowej?" może być tylko jedna...

Jak prawidłowo holować samochód?

Jak prawidłowo holować samochód?

Widok samochodu holowanego kojarzy nam się głownie z samochodem, który...