Jak zachować się podczas awarii na drodze

Jak się zachować podczas awarii auta?

Twój samochód nagle nie chce zapalić, po prostu staje, zwalniają mu obroty? Masz z nim zdecydowanie jakiś problem i nie wiesz czy kontynuować podróż? Lepiej zatrzymaj się na poboczu i zadzwoń po pomoc drogową. Nigdy nie wiadomo czy czasami awaria nie jest zbyt poważna i może przyczynić się do wypadku albo stworzyć inne niebezpieczeństwo na trasie.

Awaria samochodu, co teraz?
Kiedy doświadczysz awarii samochodu albo po prostu martwi Cię stan pojazdu i wolisz zatrzymać się na trasie, musisz koniecznie ustawić auto jak najbliżej pobocza. Nie zawsze jest to możliwe, bo często pojazd nie chce odpalić albo po prostu staje i nie możemy nic z tym zrobić. Nie każdy ma siłę pchnąć samochód na pobocze lub też podróżuje sam i nie da sobie rady. Często na drodze trafiamy również na obojętność kierowców i rzadko kiedy ktoś się zatrzyma, by nam pomóc. W takim przypadku, kiedy niestety samochód nie może zostać usunięty z trasy, ustawiamy za nim w odległości 30-50 m trójkąt ostrzegawczy i włączamy światła awaryjne, by był dobrze widoczny. Z reguły powinniśmy założyć na siebie kamizelkę odblaskową, zwłaszcza na drodze ekspresowej albo autostradzie, by być już z daleka widocznymi i nie narazić jeszcze siebie na niebezpieczeństwo. Najważniejsze to działaś trzeźwo i sprawnie. Awaria samochodu nie jest końcem świata, tylko normalną sytuacją, która mogła się przydarzyć każdemu.

Po zabezpieczeniu auta wzywamy pomoc
Podczas awarii samochodu należy jak najszybciej zadzwonić po pomoc. Dlatego już wcześniej warto mieć zapisany w telefonie lub na kartce numer telefonu do firmy zajmującej się pomocą drogową. To najlepsze wyjście wezwać na miejsce profesjonalistów. Nie tylko posiadają najlepszy sprzęt, ale też często przyjeżdżają do klientów z mechanikiem, który szybko zdiagnozuje problem i być może od razu usunie awarię. Jeśli nie masz numeru do sprawdzonej firmy, zadzwoń do znajomego, który go dla Ciebie znajdzie albo sprawdź w internecie najczęściej polecane firmy w okolicy.Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika pomocy drogowej?

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika...

Praca w branży pomocy drogowej jest jednym z zawodów, które wymagają...

Co zrobić, gdy złapiesz gumę na drodze ekspresowej?

Co zrobić, gdy złapiesz gumę na drodze...

Złapanie gumy może przydarzyć się każdemu w najmniej spodziewanym...

Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Nie znając firmy zajmującej się pomocą drogową, możemy obawiać się...

Jak prawidłowo holować samochód?

Jak prawidłowo holować samochód?

Widok samochodu holowanego kojarzy nam się głownie z samochodem, który...

Typowe awarie na drodze

Typowe awarie na drodze

Awarie samochodu przytrafiają się każdemu kierowcy. Jednym częściej,...

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po autoholowanie?

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po...

Samochody psują się bez względu na markę, rocznik czy wyposażenie. W...