Pomoc Drogowa Rzeszów 24h/7

Pomoc Drogowa Rzeszów wiemy, że najczęstszym problemem wielu kierowców są drobne awarie. Brak paliwa czy rozładowany akumulator są dla wielu osób poważnym utrapieniem i uniemożliwiają podróż. Nasi specjaliści docierają więc do klientów z niezbędnym sprzętem, służąc w każdej sytuacji.

Gdy samochód nie chce zapalić, najczęstszą przyczyną jest rozładowany akumulator. Jak można to zbadać? Najprostszym sposobem jest przekręcenie kluczyka na pozycję zapłonu i sprawdzenie kontrolek na desce rozdzielczej. Jeśli zapalają się i zaraz gasną, a do tego nie da się zapalić żadnego z urządzeń, które korzysta z pracy akumulatora, możesz być pewien, że jest on rozładowany. To bardzo powszechna sytuacja, ponieważ baterie samochodowe mają swoją żywotność i z biegiem lat ich sprawność spada. Akumulatory często rozładowują się również z bardzo błahych przyczyn, na przykład gdy zapomni się wyłączyć któreś z urządzeń pobierających prąd. Dla wielu kierowców problemem są również niskie temperatury. Podczas zimy często akumulator rozładowuje się na mrozie i samochód nie może zostać uruchomiony. Co zrobić, gdy akumulator jest rozładowany? Można oczywiście spróbować przywrócić mu "życie". Najpopularniejszy sposób, to rozruch na kable, które jednak nie każdy ma pod ręką. Niezbędny jest również drugi samochód, z którego będzie czerpany prąd. W takiej sytuacji można zwrócić się o pomoc do specjalistów. Pomoc Drogowa Rzeszów dojedzie we wskazane miejsce i pomoże uruchomić pojazd. To najskuteczniejsza metoda, ponieważ, pomoc drogowa zapewni pojazd, który jako dawca prądu będzie miał odpowiednie parametry pozwalające na skuteczne naładowanie akumulatora. Pomoc drogowa zadba również o wszelkie kwestie bezpieczeństwa, aby uniknąć iskrzenia czy uszkodzenia alternatora. Pomoże również uruchomić akumulator metodą holowania.

Wśród częstych przyczyn, które powodują, że samochód nie może pojechać dalej jest także brak paliwa. Sytuacji tej zazwyczaj można uniknąć, tankując pojazd regularnie. Dodatkowo, o kończącym się paliwie informuje kontrolka, a rozbudowana sieć stacji paliw sprawia, że na ogół nie ma problemu ze znalezieniem dystrybutora. Wielu kierowców przecenia jednak rezerwy paliwa, sądząc że wystarczą na przejechanie wyznaczonego odcinka. W wyniku zaniedbania, czy nawet roztargnienia można jednak przegapić właściwy moment zatankowania i sprawić, że paliwa zabraknie. Brak jego dopływu może spowodować również negatywne konsekwencje w postaci zanieczyszczenia lub zapowietrzenia układu paliwowego. Można mieć więc problem z ponownym uruchomieniem silnika, a w przypadku silników wysokoprężnych konieczne może być nawet odholowanie pojazdu na lawecie. Jeśli więc dojdzie do sytuacji, w której zabraknie paliwa lub zostanie jego rezerwa, możesz liczyć na to, że Pomoc Drogowa Rzeszów dostarczy ci właściwe paliwo. Na wsparcie możesz liczyć również wtedy, jeśli przez przypadek zatankujesz nieodpowiednie paliwo. Specjaliści z pomocy drogowej zapewnią jego szybką wymianę.

Potrzebujesz pomocy z uruchomieniem samochodu z rozładowanym akumulatorem? Zabrakło ci paliwa na trasie?
Zadzwoń pod numer 601 463 858.

Jesteśmy do dyspozycji przez 24/7! Zapewniamy również holowanie w Rzeszowie i okolicach.

Pomoc Drogowa poleca:

dentysta Rzeszów Worki Big Bag
Porady Pomoc Drogowa Rzeszów
Pomoc drogowa a samochody hybrydowe – czy są jakieś specyfikacje?

Pomoc drogowa a samochody hybrydowe – czy są...

Popularność samochodów hybrydowych, które łączą napęd spalinowy i...

Czy pomoc drogowa zajmuje się też problemami z kluczykami lub zamknięciem auta?

Czy pomoc drogowa zajmuje się też problemami...

Czy pomoc drogowa zajmuje się też problemami z kluczykami lub zamknięciem...

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika pomocy drogowej?

Jakie narzędzia są niezbędne dla pracownika...

Praca w branży pomocy drogowej jest jednym z zawodów, które wymagają...

Jak wybrać dobrą firmę pomocy drogowej?

Jak wybrać dobrą firmę pomocy drogowej?

Wybór dobrej firmy pomocy drogowej jest niezwykle istotny, zwłaszcza gdy...

Czym różni się pomoc drogowa od lawetowania?

Czym różni się pomoc drogowa od lawetowania?

Pomoc drogowa i lawetowanie to dwa różne rodzaje usług związanych z...

Jak działa system alarmowy i jak się do niego zwrócić?

Jak działa system alarmowy i jak się do niego...

System alarmowy jest jednym z najważniejszych elementów zabezpieczających...