Typowe awarie na drodze

Awarie samochodu przytrafiają się każdemu kierowcy. Jednym częściej, innym rzadziej. Istnieje kilka najpopularniejszych awarii, przez które nie możemy kontynuować podróży. Możemy sami próbować coś na nie poradzić albo od razu zadzwonić po pomoc drogową. Czasami ta druga opcja jest znacznie lepsza, nawet jeśli potrafimy samemu sobie poradzić.

Najczęstsze awarie samochodu
Co najczęściej psuje się w samochodzie? Po pierwsze opony. Z przebitym kołem nie możemy jechać dalej i wymaga ono wymiany. Do tego jest zaś potrzebny profesjonalny sprzęt oraz odpowiednie oświetlenie. Nie zawsze damy sobie radę samemu, ale nie jest to poważna awaria i można ją szybko usunąć, jeśli tylko znamy się na rzeczy. Kolejna często spotykana awaria to po prostu brak paliwa. Zapominamy zatankować samochód i nagle staje w miejscu. Ktoś musi nam dowieźć paliwo lub musimy udać się na samemu na spacer do najbliższej stacji paliw. Na trasie może również spalić się żarówka. Nie jest to awaria, przez którą zostaniemy zmuszeni do postoju na poboczu, ale zwłaszcza po zmroku taka jazda jest mało bezpieczna i karana mandatem. W zimie częstą awarią jest również rozładowanie akumulatora. Czasami nie możemy rano ruszyć spod domu a spieszy nam się do pracy. Możemy zadzwonić po znajomego, albo jak w większości tych przypadków, wezwać pomoc drogową.

Wezwanie pomocy drogowej to najlepsze wyjście
Może nam się wydawać, że sami też sobie damy radę. Usprawnimy samochód i znów wrócimy na drogę. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Pomoc drogowa nie dość, że zrobi to szybko, to jeszcze w pełni profesjonalnie. Nie ma co ryzykować jeśli nie znamy się na rzeczy. Zwłaszcza wymiana koła jest sytuacją, która wymaga precyzji i odpowiednich narzędzi czy oświetlenia. Nie zawsze umiemy sobie z nią poradzić, a czasami nawet nie ma co próbować. Zwłaszcza kiedy zależy nam na czasie, pomoc profesjonalisty się przyda. Pomoc drogowa świadczy wiele usług, które będą dla nas pomocne. W dodatku wiele firm działa 24 godziny na dobę, więc pomogą nam również w nocy, na zwykłej drodze czy autostradzie, wszędzie gdzie będziemy ich potrzebować.
Zobacz inne porady
Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Ubezpieczenie ładunku pomocy drogowej

Nie znając firmy zajmującej się pomocą drogową, możemy obawiać się...

Pomoc drogowa na drodze ekspresowej

Pomoc drogowa na drodze ekspresowej

Jedziesz drogą ekspresową i nagle samochód zaczyna się psuć. Zjeżdżasz...

Jak zachować się podczas awarii na drodze

Jak zachować się podczas awarii na drodze

Jak się zachować podczas awarii auta? Twój samochód nagle nie chce...

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien się cechować?

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien...

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to niełatwe zadanie dla wielu...

Jak prawidłowo holować samochód?

Jak prawidłowo holować samochód?

Widok samochodu holowanego kojarzy nam się głownie z samochodem, który...

Awaria samochodu - jak samodzielnie przetransportować go do warsztatu?

Awaria samochodu - jak samodzielnie...

Bardzo często zdarza się tak, że jeszcze w garażu własnego domu lub na...