Pomoc drogowa - zakres usług

Wiele osób kojarzy pomoc drogową tylko z lawetą albo holowaniem, tymczasem firmy w niej wyspecjalizowane oferują coraz więcej usług. Warto więc poznać kompleksową ofertę wielu z nich i wiedzieć, kiedy można się do niej zwrócić o pomoc.

Uruchomienie auta, wymiany opon, dowożenie paliwa
Pomoc drogowa pomaga przede wszystkim w uruchomieniu samochodu i kontynuowaniu podróży. Jest to przydatne zwłaszcza zimą, kiedy niskie temperatury powodują rozładowanie akumulatora albo inne usterki np.: związane z filtrem paliwa. Pomoc drogowa ładuje akumulatory na trasie, a dzięki ekipie specjalistów potrafi również rozwiązać inne problemy np.: wymienić wadliwą część albo dokonać jej naprawy. Co więcej dowozi paliwo, które mogło się nam po prostu skończyć i nie możemy kontynuować podróży, a nawet nie wiemy gdzie jest najbliższa stacja benzynowa. Naprawa usterki na trasie pomaga szybko znów ruszyć w podróż, co jest bardzo ważne dla kierowcy. Dodatkowo pomoc drogowa również wymieni koło kiedy złapaliśmy gumę i co ważne zrobi to szybko i profesjonalnie.

Wyciąganie auta z zasp, błota i rowu
Co więcej pomoc drogowa może również wyciągnąć samochód z rowu, zaspy śniegu czy błota. Obojętne, czy uległ on wypadkowi, kierowca wpadł w poślizg czy po prostu zakopał się w śniegu albo błocie na rzadko uczęszczanej trasie. Pomoc drogowa szybko dotrze na miejsce i pomoże mu wrócić na jezdnię.

Holowanie
Usługi holowania dotyczą zarówno pojazdów poawaryjnych, jak i powypadkowych. Samochód nie może po prostu kontynuować podróży albo jest w bardzo złym stanie, który zagrażałby bezpieczeństwu na drodze. Wówczas musi on zostać odholowany na lince albo lawecie. Zamiast szukać znajomych, którzy po niego przyjadą, najlepiej od razu wezwać pomoc drogową, która błyskawicznie dotrze na miejsce.Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady
Jak zachować się podczas awarii na drodze

Jak zachować się podczas awarii na drodze

Jak się zachować podczas awarii auta? Twój samochód nagle nie chce...

Co musisz wiedzieć, kiedy decydujesz się holować drugi pojazd?

Co musisz wiedzieć, kiedy decydujesz się...

Holowanie pojazdu to zachowanie, które ma miejsce wówczas, gdy jeden pojazd...

Pomoc drogowa 24 godziny na dobę

Pomoc drogowa 24 godziny na dobę

Usterka na drodze może przytrafić się każdemu kierowcy - zarówno temu,...

Dowóz paliwa na trasie

Dowóz paliwa na trasie

Nie masz czasu zatankować albo akurat w pobliżu nie ma żadnej stacji...

Jak prawidłowo holować samochód?

Jak prawidłowo holować samochód?

Widok samochodu holowanego kojarzy nam się głownie z samochodem, który...

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien się cechować?

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien...

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to niełatwe zadanie dla wielu...