Jak zachować się podczas awarii na drodze

Jak się zachować podczas awarii auta?

Twój samochód nagle nie chce zapalić, po prostu staje, zwalniają mu obroty? Masz z nim zdecydowanie jakiś problem i nie wiesz czy kontynuować podróż? Lepiej zatrzymaj się na poboczu i zadzwoń po pomoc drogową. Nigdy nie wiadomo czy czasami awaria nie jest zbyt poważna i może przyczynić się do wypadku albo stworzyć inne niebezpieczeństwo na trasie.

Awaria samochodu, co teraz?
Kiedy doświadczysz awarii samochodu albo po prostu martwi Cię stan pojazdu i wolisz zatrzymać się na trasie, musisz koniecznie ustawić auto jak najbliżej pobocza. Nie zawsze jest to możliwe, bo często pojazd nie chce odpalić albo po prostu staje i nie możemy nic z tym zrobić. Nie każdy ma siłę pchnąć samochód na pobocze lub też podróżuje sam i nie da sobie rady. Często na drodze trafiamy również na obojętność kierowców i rzadko kiedy ktoś się zatrzyma, by nam pomóc. W takim przypadku, kiedy niestety samochód nie może zostać usunięty z trasy, ustawiamy za nim w odległości 30-50 m trójkąt ostrzegawczy i włączamy światła awaryjne, by był dobrze widoczny. Z reguły powinniśmy założyć na siebie kamizelkę odblaskową, zwłaszcza na drodze ekspresowej albo autostradzie, by być już z daleka widocznymi i nie narazić jeszcze siebie na niebezpieczeństwo. Najważniejsze to działaś trzeźwo i sprawnie. Awaria samochodu nie jest końcem świata, tylko normalną sytuacją, która mogła się przydarzyć każdemu.

Po zabezpieczeniu auta wzywamy pomoc
Podczas awarii samochodu należy jak najszybciej zadzwonić po pomoc. Dlatego już wcześniej warto mieć zapisany w telefonie lub na kartce numer telefonu do firmy zajmującej się pomocą drogową. To najlepsze wyjście wezwać na miejsce profesjonalistów. Nie tylko posiadają najlepszy sprzęt, ale też często przyjeżdżają do klientów z mechanikiem, który szybko zdiagnozuje problem i być może od razu usunie awarię. Jeśli nie masz numeru do sprawdzonej firmy, zadzwoń do znajomego, który go dla Ciebie znajdzie albo sprawdź w internecie najczęściej polecane firmy w okolicy.Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady
Bezpieczne holowanie

Bezpieczne holowanie

Wielu kierowców doskonale zna już tę sytuację – jesteśmy w drodze do...

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po autoholowanie?

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po...

Samochody psują się bez względu na markę, rocznik czy wyposażenie. W...

Awaria na drodze - co warto wiedzieć?

Awaria na drodze - co warto wiedzieć?

Awaria na drodze może zdarzyć się każdemu kierowcy, zarówno temu...

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien się cechować?

Najlepszy fotelik samochodowy - czym powinien...

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego to niełatwe zadanie dla wielu...

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Jeżdżąc samochodem trudno uchronić się przed różnego rodzaju awariami,...

Pomoc drogowa - Problemy z autem w zimie

Pomoc drogowa - Problemy z autem w zimie

Zima jest porą roku, kiedy niskie temperatury nie tylko nam dają się we...