Ile kosztuje holowanie pojazdu przez pomoc drogową?

Sytuacje, gdy samochód odmówi posłuszeństwa na drodze są bardzo częste. Mogą przytrafić się nie tylko właścicielom starszych modeli samochodów. Awarie, kolizje, czy złe warunki pogodowe często sprawiają, że maszyna nie pojedzie dalej. Wtedy niezbędne jest wezwanie pomocy drogowej i holowanie. Ile kosztuje taka usługa?

Holowanie samochodu - kiedy jest dobrym rozwiązaniem?
Niespodziewana awaria samochodu może spotkać każdego kierowcę. Nawet, gdy wydaje nam się, że nasz pojazd jest niezawodny, to nagła usterka może sprawić, że nie będzie nadawał się on do dalszej jazdy. W celu uniknięcia takich sytuacji mogą pomóc nam regularne przeglądy, podczas których mechanik oceni, które elementy warto byłoby wymienić. Mimo wszystko, nawet w tych pojazdach o które bardzo dbamy, może pojawić się ukryta wada. Jeśli dojdzie do sytuacji, gdy na trasie spotka nas awaria lub kolizja, w wyniku której samochód nie będzie zdolny do dalszej jazdy, konieczne będzie bezpieczne odholowanie samochodu do warsztatu. W takiej sytuacji musimy zadzwonić po pomoc drogową. Wielu kierowców obawia się jednak dużych kosztów związanych z taką usługą i zastanawia się ile kosztuje holowanie. Zazwyczaj wyobrażamy sobie bardzo wysokie kwoty, które wprawiają w panikę i powodują, że większość osób woli zadzwonić po znajomego, który pomoże zaciągnąć auto na warsztat.

Jaki jest koszt holowania?
Cena holowania pojazdu jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim pod uwagę warto wziąć lokalizację, w jakiej działa dana firma. Nie trudno domyślić się, że przedsiębiorstwo, które świadczy usługi w dużym mieście będzie oferować wyższe stawki niż firmy z małych miejscowości. Tak działa większość biznesów w każdej branży. Czasem jednak może zdarzyć się, że nawet w małym mieście spotkamy firmę, która ceni się bardzo wysoko. Najczęściej wynika to z braku konkurencji, co sprawia, że klienci potrzebujący pomocy i tak zgodzą się zapłacić określoną sumę. Kwota holowania jest w dużej mierze zależna od rodzaju załadunku. Pod uwagę brana jest nie tylko masa pojazdu, ale również jego stan. Holowanie samochodów po wypadku, które nie są samodzielnie w stanie wjechać na lawetę będzie wymagało zastosowania wciągarki oraz dodatkowego sprzętu. Kwota usługi zależy także od miejsca, w jakie chcemy przetransportować pojazd. Jeśli ma on dotrzeć do najbliższego warsztatu na terenie miasta, cena za holowanie nie będzie zbyt wysoka. Jeśli natomiast zdarzy się, że samochód odmówi posłuszeństwa miejscu, gdzie najbliższy warsztat jest oddalony o kilkadziesiąt kilometrów, naturalnie możemy spodziewać się wyższej stawki. Kwota holowania może znacznie wzrosnąć, jeśli samochód musi zostać przetransportowany przez autostradę. Na cenę usługi holowania przez pomoc drogową składa się wiele czynników, dlatego nie można wskazać jednej uniwersalnej stawki. Kwoty ustalane są najczęściej indywidualnie z klientem.

Źródło: Pomoc Drogowa Rzeszów - tel. 601 463 858
Zobacz inne porady pomoc drogowa
Dowóz paliwa na trasie

Dowóz paliwa na trasie

Nie masz czasu zatankować albo akurat w pobliżu nie ma żadnej stacji...

Jak zmienić koło w samochodzie?

Jak zmienić koło w samochodzie?

Każdy kierowca wie, że podczas prowadzenia samochodu mogą spotkać go...

Jak wybrać dobrą firmę pomocy drogowej?

Jak wybrać dobrą firmę pomocy drogowej?

Wybór dobrej firmy pomocy drogowej jest niezwykle istotny, zwłaszcza gdy...

Bezpieczne holowanie

Bezpieczne holowanie

Wielu kierowców doskonale zna już tę sytuację – jesteśmy w drodze do...

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Co zrobić w razie awarii na autostradzie?

Jeżdżąc samochodem trudno uchronić się przed różnego rodzaju awariami,...

Czy warto korzystać z pomocy drogowej?

Czy warto korzystać z pomocy drogowej?

Na pytanie "czy warto skorzystać z pomocy drogowej?" może być tylko jedna...