Pomoc Drogowa całodobowo !

Pomoc Drogowa Rzeszów wiemy, że najczęstszym problemem wielu kierowców są drobne awarie. Brak paliwa czy rozładowany akumulator są dla wielu osób poważnym utrapieniem i uniemożliwiają podróż. Nasi specjaliści docierają więc do klientów z niezbędnym sprzętem, służąc w każdej sytuacji.

Gdy samochód nie chce zapalić, najczęstszą przyczyną jest rozładowany akumulator. Jak można to zbadać? Najprostszym sposobem jest przekręcenie kluczyka na pozycję zapłonu i sprawdzenie kontrolek na desce rozdzielczej. Jeśli zapalają się i zaraz gasną, a do tego nie da się zapalić żadnego z urządzeń, które korzysta z pracy akumulatora, możesz być pewien, że jest on rozładowany. To bardzo powszechna sytuacja, ponieważ baterie samochodowe mają swoją żywotność i z biegiem lat ich sprawność spada. Akumulatory często rozładowują się również z bardzo błahych przyczyn, na przykład gdy zapomni się wyłączyć któreś z urządzeń pobierających prąd. Dla wielu kierowców problemem są również niskie temperatury. Podczas zimy często akumulator rozładowuje się na mrozie i samochód nie może zostać uruchomiony. Co zrobić, gdy akumulator jest rozładowany? Można oczywiście spróbować przywrócić mu "życie". Najpopularniejszy sposób, to rozruch na kable, które jednak nie każdy ma pod ręką. Niezbędny jest również drugi samochód, z którego będzie czerpany prąd. W takiej sytuacji można zwrócić się o pomoc do specjalistów. Pomoc Drogowa Rzeszów dojedzie we wskazane miejsce i pomoże uruchomić pojazd. To najskuteczniejsza metoda, ponieważ, pomoc drogowa zapewni pojazd, który jako dawca prądu będzie miał odpowiednie parametry pozwalające na skuteczne naładowanie akumulatora. Pomoc drogowa zadba również o wszelkie kwestie bezpieczeństwa, aby uniknąć iskrzenia czy uszkodzenia alternatora. Pomoże również uruchomić akumulator metodą holowania.

Wśród częstych przyczyn, które powodują, że samochód nie może pojechać dalej jest także brak paliwa. Sytuacji tej zazwyczaj można uniknąć, tankując pojazd regularnie. Dodatkowo, o kończącym się paliwie informuje kontrolka, a rozbudowana sieć stacji paliw sprawia, że na ogół nie ma problemu ze znalezieniem dystrybutora. Wielu kierowców przecenia jednak rezerwy paliwa, sądząc że wystarczą na przejechanie wyznaczonego odcinka. W wyniku zaniedbania, czy nawet roztargnienia można jednak przegapić właściwy moment zatankowania i sprawić, że paliwa zabraknie. Brak jego dopływu może spowodować również negatywne konsekwencje w postaci zanieczyszczenia lub zapowietrzenia układu paliwowego. Można mieć więc problem z ponownym uruchomieniem silnika, a w przypadku silników wysokoprężnych konieczne może być nawet odholowanie pojazdu na lawecie. Jeśli więc dojdzie do sytuacji, w której zabraknie paliwa lub zostanie jego rezerwa, możesz liczyć na to, że Pomoc Drogowa Rzeszów dostarczy ci właściwe paliwo. Na wsparcie możesz liczyć również wtedy, jeśli przez przypadek zatankujesz nieodpowiednie paliwo. Specjaliści z pomocy drogowej zapewnią jego szybką wymianę.

Potrzebujesz pomocy z uruchomieniem samochodu z rozładowanym akumulatorem? Zabrakło ci paliwa na trasie?
Zadzwoń pod numer 601 463 858.

Jesteśmy do dyspozycji przez 24/7! Zapewniamy również holowanie w Rzeszowie i okolicach.

Współpracujemy również z:

adwokat Rzeszów dentysta Rzeszów
Porady
Pomoc drogowa - zwrot z OC sprawcy w razie wypadku

Pomoc drogowa - zwrot z OC sprawcy w razie wypadku

Stłuczki lub kolizje mogą wywołać poważne uszkodzenia pojazdu...

Ile kosztuje holowanie pojazdu przez pomoc drogową?

Ile kosztuje holowanie pojazdu przez pomoc...

Sytuacje, gdy samochód odmówi posłuszeństwa na drodze są bardzo częste....

Jak prawidłowo holować samochód?

Jak prawidłowo holować samochód?

Widok samochodu holowanego kojarzy nam się głownie z samochodem, który...

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po autoholowanie?

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową, a kiedy po...

Samochody psują się bez względu na markę, rocznik czy wyposażenie. W...

Co musisz wiedzieć, kiedy decydujesz się holować drugi pojazd?

Co musisz wiedzieć, kiedy decydujesz się...

Holowanie pojazdu to zachowanie, które ma miejsce wówczas, gdy jeden pojazd...

Awaria samochodu - jak samodzielnie przetransportować go do warsztatu?

Awaria samochodu - jak samodzielnie...

Bardzo często zdarza się tak, że jeszcze w garażu własnego domu lub na...